Szkiffes momentumok - Sydney

2012.11.19. 14:34

A 18 lábas (és sok más) szkiff szülőhazájában számtalan regatta és versenysorozat zajlik a szezonban. Ezeken alapvetően nem egyszerre mennek le a futamok, hanem minden hétvégére tesznek egyet-egyet. Így lényegében több verseny zajlik párhuzamosan. November 11-én (Új Dél-Wales Bajnoksága és a Klub Bajnokság közös első futama) egy kajakos túl közel merészkedett...

Az Asko Appliances (kormányos.: Marcus Ashley-Jones) és a Kitchen Maker (k.: Malcolm Page) csatázott egymással, amikor becsorgott a képbe a hölgy.

Más szempontból volt harcos az AEG 3-Buoys Challenge legutóbbi versenye (Race 5) november 18-án. A négykörös pályán (menetidő másfél óra!) 25 csomós szél kergette a 19 indulót - közülük öt (azaz 5) egység volt képes befutni és senki nem úszta meg borulás nélkül.

Győzött az appliancesonline.com.au (Micah Lane, Paul Montague, Tom Anderson), mögöttük 6 perc 33 másodperccel lemaradva ért célba a Kitchen Maker (Malcolm Page, Cameron McDonald, Darren McKavanagh), újabb 31 másodperc elteltével pedig megérkezett a Smeg (Nick Press, Dave Ewings, Andrew Stevenson). Befutott még a Pure Blonde és a Coopers - Rag and Famish Hotel.

A jelenlegi ausztrál bajnok Thurlow Fisher Lawyers pár perccel a rajt után volt kénytelen feladni a küzdelmet, míg a Gotta Love It 7 (a legutóbbi Giltinan győztese) árboctörést szenvedett.