Magyar résztvevővel rendezték meg május 1. és 5. között a Palmavela nagyhajós versenyt, immár 10. alkalommal Palma de Mallorcán. 17 különböző kategóriában, a gigantikus Wallyktól és Maxiktól a One Design és ORC osztályokon át egészen a mozgáskorlátozottak számára kialakított Access hajóig összesen több mint 140 egység állt rajthoz. A flotta 17 különböző ország hajóiból állt össze, a külföldi egységek aránya pedig 40 százalék volt a szervezők adatai szerint.

Az első versenynap csütörtök, május 2. volt, ekkor kezdődött a legnagyobbak - a maxik, mini-maxik és Wallyk - versenye, 16 egységgel. Józsa Márton 60 lábas mini-maxija, a Wild Joe már napokkal a verseny előtt, április 24-én megérkezett Kremikből Palma-ba (a delivery képei itt, a versenyről készítettek pedig itN), ahol 6 napig, viszonylag kellemetlen 12-15 fokos hidegben és esőben edzett a csapat. A verseny kezdetének napjára, amikor up & down pályát raktak ki a szervezők, végül kisütött a Nap és hőmérő higanyszála is feljebb kúszott.

A gigászok között a nagy attrakció az alig két héttel korábban vízre tett Wally Cento, a Magic Carpet Cubed volt, a hajón láthattuk a helyiek egyik nagy kedvencét, Pepe Ribes-t is, aki négyszer vett részt a Volvo Ocean Race-en -  legutóbb a Telefónica csapatában Iker Martinez és Xabi Fernandez mellett.

A tervezett délhez képest az első nap csak egy órás késéssel tudtak elrajtolni a hajók, mivel a rendezőség nem tudott pályát rakni a túl nagy szélirány-változások miatt. Végül egy óra kürül délnyugati, erősödő, 8 csomós szélben elrajtolt a három kategória első futama.

A Wallyk közül az első nap és a verseny további részében is a J-One uralta a mezőnyt annak ellenére, hogy a legkisebb, "mindösszesen" 24 méteres hajó volt a kategória indulói között.

A maxik versenyében a 90 lábas Swan, az Altair kezdett a legjobban, az egész verseny során csak kétszer nem nyert futamot, második az egész regatta legnagyobb hajója a 112 lábas Nilaya lett.

A mini-maxik 7 egységéből az összetettben végül másodikként végző Jethou  kezdte legjobban az első nap, nagy csatát vívtak az amerikai Bella Mentével, amely végül összetettben diadalmaskodott. Harmadik Niklas ‹Skype› Zennström hajója, a RÁN lett, a Wild Joe magyar csapata 7. helyen vitorlázta végig a versenyt. Május 4-én végül az összes hajóosztályban és kategóriában megindult a versenyzés.

Azok, akik szombaton a palmai öböl környékén jártak, 140 hajó csodálatos látványával gazdagodhattak, nekünk marad a versenyt megörökítő fotósok - Jesús Renedo és a Martinez Studió - termése.

A verseny összes eredménye itt található meg, alább pedig az eddig elkészült videó-összefoglalók: