Előretekintés
2011.05.11. 21:07
Ezúttal nem beszámolunk valamiről, ami történt, hanem felcsigázunk. De legalábbis megpróbáljuk. Jövő héten kezdődik ugyanis két olyan sorozat, melyek mellett nem lehet elmenni szó nélkül. Szerintük legalábbis...
- Audi MedCup - de csak azért vettük előre, mert az ABC szerint haladunk. Cascais, Portugália lesz az első helyszín, hat vadonatúj TP52-es áll majd a vonalnál, és bemutatkozik a Soto40-es osztály, mely a GP42-eseket váltja. Mi meg csak állunk, és nézünk. Aki a helyszínre látogat, az ennél jóval aktívabb lehet a 16-án nyitó versenyfaluban (Open Village), ahol interaktív játékoktól kezdve, óriáskivetítökön keresztül csörlőszimulátorig mindenféle eszköz megtalálható majd, ami közelebb hozhatja a vitorlázás élményét - nem mellesleg, sulykolja a főszponzor nevét. Mindeközben a háttér gyönyörű,
az akció pedig látványos.
- World Match Racing Tour - az ABC másik végéről. A franciaországi Marseille-ben 10-én már túlestek a bemelegítésen, ami nem múlt el esemény nélkül. Amúgy mind a 12 csapat a helyszínre ért, nyilatkozni is volt energiájuk.
Ian Williams (GBR): bár ez változhat, de azt gyanítom, hogy egész hétre megvan a pálya favorizált oldala, így aztán különösen izgalmasak és fontosak lesznek a rajtok. A tengerről fújó délnyugatit minden valószínűség szerint misztrál váltja majd, úgyhogy elég nehéz körülmények várhatóak.
Björn Hansen (SWE): amikor a 30 csomós szélben eltört az árboc, a srácok igen jól reagáltak. A J80-as kicsi hajó, így elég sportos hétnek nézünk elébe, hiszen a verseny második felére erős szelet jósolnak.
A felsorakozott egységek:
Francesco Bruni (ITA) Mascalzone Latino
Peter Gilmour (AUS) YANMAR Racing
Björn Hansen (SWE) Mekonomen Sailing Team
Damien Iehl (FRA) French Match Racing Team
Alexis Littoz-Baritel (FRA) Team Savoie Mont Blanc
Alvaro Marinho (PGL) Seth Sailing Team
Torvar Mirsky (AUS) The Wave Muscat
Pierre-Antoine Morvan (FRA) Extreme Team Morbihan
Bertrand Pacé (FRA) Aleph Sailing Team
Jesper Radich (DEN) Adrian Lee & Partners Racing Team
Phil Robertson (NZL) WAKA Racing
Ian Williams (GBR) Team GAC Pindar
(fotók: Stefano Gattini)
(forrás: medcup.org, wmrt.com)
Szerző: isail
Szólj hozzá!
Címkék: fotó fénykép vitorlázás párosverseny Mascalzone Latino Ian Williams Peter Gilmour World Match Racing Tour Francesco Bruni Torvar Mirsky WMRT Phil Robertson Marseille TP52 Audi MedCup Stefano Gattini Soto40 Franciaország Cascais Portugália GP42 J80 Aleph Sailing Team Audi Bertrand Pacé Damien Iehl Björn Hansen Jesper Radich Pierre Antoine Morvan
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.